Volám sa Daniel a prevádzkujem Salaš Sobotišťan spolu s mojou partnerkou Patríciou. Profesionálnej gastronómii sa venujem už od svojich 17 rokov, kedy som dostal ponuku práce v jednej z najluxusnejších reštaurácii Tempus Fugit. Vysnívanú prácu som uprednostnil pred pokračovaním v štúdiu a gastronómii sa venujem doteraz.

Varenie je mojou vášňou

Ako 22 ročný som sa stal šéfkuchárom v reštaurácii Zorno a neskôr som pracoval ako šéfkuchár v Hoteli Holiday Inn TT, AuCafé a v Paparazzi. Od roku 2005 som sa zúčastňoval gastronomických súťaží po celom svete, z ktorých som si priniesol viaceré odmeny, ako napríklad bronzovú medailu zo súťaže Salon Culinaire Mondial vo Švajčiarsku. Moja priateľka Patrícia je mi veľkou oporou, vyzná sa v tovaroznalectve a má skúsenosti s prácou v gastronómii.

Okolie Salaša

Salaš Sobotišťan sa nachádza v nádhernej lokalite s výhľadom na Kunovskú priehradu. V areáli salaša máme vlastnú minifarmu so pštrosom, alpakou, prasiatkami, husami a sliepkami. Čoskoro do areálu pribudnú aj ovečky a ďalšie novinky. Chceme u nás vytvoriť príjemný priestor s tradičnou atmosférou, kde si môžete prísť oddýchnuť a posedieť pri dobrom jedle.

Poctivé bryndzové halušky

Príďte si ku nám pochutnať na klasických slovenských jedlách a špecialitách. Sme si istí, že si lahodnú chuť našich bryndzových halušiek so slaninkou ihneď zamilujete. Za touto lahodnou chuťou stojí najmä pravá poctivá bryndza, dovážaná priamo zo stredného Slovenska.

Domáci chlebík

Chrumkavý domáci chlebík je súčasťou každého poctivého salaša a inak tomu nie je ani u nás. Ako predjedlo ho podávame s tradičnými pomazánkami, ktoré pripravujeme z poctivých surovín priamo na salaši.

Čerstvé ryby

Pre milovníkov rýb máme v ponuke čerstvého pstruha a tešiť sa môžete aj na kvalitné steaky. No a pre tých, ktorí si chcú trochu osladiť život, pripravujeme dobroty ako tradičné parené buchty a palacinky.

Kvalitné nápoje

K chutným a voňavým dobrotám nepochybne patria kvalitné značkové vína a destiláty, ktoré sú u nás samozrejmosťou. Vychutnať si tu môžete aj obľúbené čapované pivo Plzeň. V ponuke máme veľké množstvo nealko nápojov, ako napríklad čapovanú Kofolu Original a nealko Radler Zlatý Bažant.

Salaš Sobotišťan

Kunovská priehrada, 905 01 Senica

Objednávky: +421 940 50 3111

Zdieľať článok