TriKáčko, komunitný knižný klub, oslávi svoje prvé výročie skutočne originálne. Nadšenci literatúry a dobrých kníh pod vedením Beáty Jankovičovej pripravili Malý knižný festival. Uskutoční sa v DAV-e a na návštevníkov čaká pestrý program od 10 h až do 20 h.

O 10 h festival otvorí beseda s Dušom Martinčokom, autorom a vydavateľom, ktorý ako prvý pred rokom motivoval Beátu k založeniu TriKáčka. Dušo sa momentálne nachádza v zahraničí, preto sa s ním spojíme online.

Potom už bude nasledovať podujatie za podujatím. Od 11 h bude na deti čakať kreatívno-hudobný program s Miriam Halamičkovou, známou ako Dievča bez hranostaja.

Na pomyselné pódium prídu aj "domáci". Ak vás zaujíma niečo "z kuchyne" Záhorskej knižnice, príďte o 13 h na besedu so Silviou Samekovou, Ľubkou Mičovou a Kamilou Hammelovou. Návštevník knižnice vidí len časť diania, ako teda vyzerá pohľad z druhej strany?

Fanúšičky Liny Frankovej a jej knižnej série pre ženy v neogotickom štýle s prvkami mágie o tajomnom rode von Barevanson určite poteší osobné stretnutie s autorkou o 14 h.

O 15 h pozývame malých i veľkých na skvelé divadelné predstavenie Aero v podaní Divadlo ODIVO z Banskej Bystrice. Je plné vzdušných vírov, prúdenia a vibrácií, také niečo neuvidíte hocikedy.

Vyvrcholením celodenného programu bude o 16 h beseda s Petrom Šloserom, populárnym autorom krimi románov. Veď kto pozná podsvetie lepšie než spoluzakladateľ NAKA a bývalý vysokopostavený dôstojník polície?

Záverečnou bodkou bude Knižný kvíz by Senica 2.0. Ktorý zo súťažných tímov preukáže najlepšie znalosti literatúry?

Do pozornosti dávame aj sprievodné podujatia - kreatívna dielnička, hranie spoločenských hier, burza kníh či predajné stánky vydavateľstiev a kníhkupcov, to všetko bude v DAV-e.

Viac informácií o festivale nájdete tu: https://lnk.sk/nacq

Všetky podujatia Malého knižného festivalu sú bezplatné. Pekný program na sobotu, čo poviete?

Zdieľať článok